Strona ZS-G w Kielczy

Idź do spisu treści

Menu główne

Warsztaty dla uczniów i rodziców

Wydarzenia

Szanowni Rodzice
W ramach  projektu: „Zwiększenie kluczowych kompetencji oraz umiejętności uniwersalnych uczniów Szkoły Podstawowej w Żędowicach i Szkoły Podstawowej w Kielczy poprzez zapewnienie dodatkowych, atrakcyjnych zajęć i form nauki oraz podniesienie kwalifikacji nauczycieli”  nasi uczniowie zostaną objęci warsztatami profilaktycznymi. Przygotowana jest również oferta dla rodziców dzieci klas I i IV -  na nowy etap edukacji. Zapraszamy do udziału.


Zmiany w planie na dni 13 i 14 marca 2019

Środa 13 marca
·         lekcja 3  - klasa I
„Warsztaty z psychologiem” 45 min., sala nr 3
·         lekcja 4 i 5
klasa VI i VII „Cyberświat” 90 min., sala nr 16
·         lekcja 6
klasa VIII i III gim. „Cyberświat”- 45 min., sala nr 16
·         lekcja 7 i 8
klasa V „Cyberświat” 90 min., sala nr 16

Warsztaty dla rodziców klasy I i IV dotyczące rozwoju dziecka, komunikowaniu się i motywowaniu o godzinie 16.00, sala nr 16.

Konsultacje dla rodziców z nauczycielami 13 marca w godzinach 17.00
18.00 (zmiana terminu zamiast 5 marca)

Czwartek 14 marca 2019
·         lekcja 1 i 2 klasa  IIa i IIb „Słowa maja moc” 90 min., sala nr 16
·         lekcja 3 i 4
klasa IV „Słowa maja moc” 90 min., sala nr 16
·         lekcja 5
klasa VIII i III gim. „Słowa mają moc”- 45 min., sala nr 16

Warsztaty prowadzi psycholog z  firmy Genesis Centrum Edukacyjno-Szkoleniowe w Krakowie.


SŁOWA MAJĄ MOC

Proponowany warsztat skupiony jest  na rozwijaniu zarówno zdolności komunikowania się jak i doskonaleniu inteligencji emocjonalnej.  Człowiek jest istotą społeczną. I w życiu zwyczajnie potrzebuje innych ludzi. Potrzebuje się z nimi skuteczne porozumiewać. Komunikację interpersonalną jako sztukę porozumiewania się oraz inteligencję emocjonalną rozumianą w kontekście umiejętność rozpoznawania stanów afektywnych u siebie i innych, a także wykorzystywania ich w myśleniu i działaniu stawiamy na piedestale zdolności ludzkich.

CYBERŚWIAT

Program profilaktyczny poświęcony kształtowaniu adekwatnych postaw wśród młodzieży szkolnej względem nowoczesnych urządzeń technologicznych. Wzrastające możliwości sprawiają, że gry stają się coraz bardziej realistyczne - przez co znacznie bardziej pasjonujące. Cyber świat często daje umiejętności, których młody człowiek nie jest w spanie posiąść w realistycznym świecie. Równie często staje się on ucieczką od prawdziwej codzienności. Niewątpliwie jest on fascynujący ale także
równie niebezpiecznym. 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego