Pasowanie na Czytelnika - PSP Kielcza

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Wincentego z Kielczy
Title
Przejdź do treści
PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Za nami uroczystość pasowania pierwszaków na czytelników biblioteki szkolnej.
23 listopada 2021 r. uczniowie klasy pierwszej zostali włączeni do grona czytelników naszej biblioteki. Uroczystość uświetnił występ klasy trzeciej pod opieką wychowawczyni p. Lucyny Dyrduły. Klasa zaprezentowała nietuzinkowy, montaż słowno-muzyczny o książkach i nie tylko.
Po takim wprowadzeniu, pierwszaki skupione i poważne uroczycie przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości oraz sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika, a na pamiątkę tego ważnego wydarzenia, każdy uczeń otrzymał dyplom oraz wyprawkę czytelniczą zawierającą m.in. książkę Pierwsze abecadło”. Jest to książka wydana przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach ogólnopolskiej kampanii ,,Mała książka – wielki człowiek’. Wyprawkę wręczyła dzieciom Pani Dyrektor.
Podczas akademii wręczona została także nagroda laureatowi konkursu fotograficznego  „ŚWIAT BAŚNI I LEGEND” zorganizowanego przez bibliotekę szkolną .
Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Nowym czytelnikom życzymy wielu ciekawych podróży w fascynujący świat książki, a klasie III oraz jej wychowawczyni pięknie dziękujemy za występ.


Wróć do spisu treści