Magia i czarodziejstwo - PSP Kielcza

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Wincentego z Kielczy
Title
Przejdź do treści
Magia i Czarodziejstwo

W dniu 9 czerwca 2022 roku uczniowie klas 3 zostali zapisani do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Starych Tarnowicach i stali się pierwszoroczniakami.

W towarzystwie swoich mugolek, (czytaj opiekunek wycieczki) brali udział w zajęciach rodem z Hogwartu. A wszystko zaczęło się na peronie 8 ¾, gdzie po wejściu do zaczarowanego świata czekała moc przygód i niespodziewanych atrakcji.
Na początku odbyło się spotkanie z dyrektorem szkoły, który z pomocą Tiary dokonał podziału grupy na dwa Domy, które rywalizowały o Puchar. Następnie pod przywództwem prefekta zespoły udały się na wyznaczone zajęcia, prowadzone przez profesorów. Lekcję Iluzji, gdzie uczniowie uczyli się magicznych sztuczek, Lekcję Różdżkoznawstwa, gdzie pierwszoroczniacy dowiedzieli się, z czego wykonuje się różdżki i jakie są ich właściwości, a także wykonali różdżkę dla siebie. Lekcję nauki latania na miotle w czasie, której Domy rozegrały ze sobą mecz Quidditch’a oraz Lekcję Eliksirów, na której każdy zespół przygotowywał miksturę, wg. szczegółowego przepisu. Na zakończenie drużyny zasiadły za stołami w wielkiej sali, a prefekt podsumował dzień i wręczył Puchar Domów zwycięzcom, a następnie zarządził Ucztę, po której uczniowie zadowoleni wrócili ze świata magii i czarów do swoich domów.
Wróć do spisu treści