Strona ZS-G w Kielczy

Idź do spisu treści

Menu główne

Trzymamy formę ze zdrowym śniadaniem

Wydarzenia

Edukacja w zakresie kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród uczniów i ich rodzin, będąca celem programu „Trzymaj formę”, przybrała dnia 16.10.2017r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Kielczy wymiar promocji zdrowego odżywiania. Rodzice naszych uczniów samodzielnie przygotowali i serwowali w szkolnym sklepiku tzw. zdrowe śniadanie, przyrządzone  według zasad prawidłowego żywienia. W bogatej ofercie śniadaniowego menu znalazło się mi. jajko w kiełkach, w towarzystwie pieczywa chrupkiego z serkiem, rzodkiewką i szczypiorkiem, jogurt z musli i miodem, deser chia z bananem i sokiem malinowym, naturalny sok z pietruszki itd. Uczniowie, zarówno młodsi, jak i starsi, bardzo licznie korzystali z proponowanego jadłospisu, wskutek czego świetlicowy sklepik opustoszał w zawrotnym tempie.
Dochód ze sprzedaży zdrowego śniadania został przeznaczony na cele akcji „Grosz do grosza” w ramach ogólnopolskiego programu „Dzwonek na obiad”, zajmującego się niwelowaniem problemu niedożywienia dzieci w Polsce.
Dyrekcja i grono pedagogiczne składają serdeczne podziękowania przewodniczącej Rady Rodziców, p. Justynie Chmielorz i wszystkim rodzicom zaangażowanym w realizację projektu.
                                                            SO
Zdjęcia dzięki uprzejmości Pani Justyny Chmielorz

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego